Skip to content

Bezpłatne zasoby do projektowania: Skąd pobrać darmowe grafiki?

Projektowanie graficzne to obszar, w którym obrazy, ilustracje czy grafiki odgrywają kluczową rolę. Czasami jednak nie mamy czasu lub możliwości, aby sami zadbać o dobrej jakości zdjęcia, grafiki czy ilustracje. Na szczęście istnieje wiele źródeł, które oferują zarówno płatne, jak i darmowe grafiki do pobrania. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, skąd możesz pobierać bezpłatne grafiki, które wzbogacą Twoje projekty.

Darmowe grafiki – strony

Wpisując w google hasło “darmowe grafiki”, zapewne wyświetliło Ci się wiele stron ze stockami – czyli właśnie zdjęciami udostępnionymi do pobrania (płatnego lub bezpłatnego). Strony te oferują szeroki wybór grafik, ikon, ilustracji, zdjęć stockowych, teł do projektów i wiele innych. Które strony naszym zdaniem są warte uwagi?

  • Unsplash to platforma, na której znajdziesz doskonałe jakościowo zdjęcia, które można wykorzystywać zarówno w projektach osobistych, jak i komercyjnych. Niezaprzeczalną zaletą unsplash jest to, że nie musisz tworzyć konta, aby pobrać z niej darmowe grafiki. Wystarczy, że klikniesz w ikonę pobierania a zdjęcie zapisze się na Twoim komputerze.
  • Adobe Stock to świetna baza darmowych i płatnych materiałów. Wybór jest tu naprawdę ogromny i nawet w przypadku bezpłatnych materiałów, będziesz miał w czym przebierać. Aby pobrać darmowe materiały musisz utworzyć konto na platformie.
  • Pexels oferuje darmowe zdjęcia i filmy w wysokiej rozdzielczości. Możesz je swobodnie używać w swoich projektach bez konieczności podawania autora. Zaletą pexels również jest możliwość pobrania pliku, bez konieczności zakładania konta.
  • Freepik to skarbnica grafik wektorowych, ikon i innych zasobów graficznych. Warto zwrócić uwagę na wymogi dotyczące uznawania autorstwa, które czasem są obowiązkowe. Bez rejestracji konta na tej platformie możesz pobrać 3 darmowe zasoby dziennie, jeśli założysz konto będziesz mógł pobrać 10 bezpłatnych zasobów.

Biblioteki graficzne aplikacji

Jeśli korzystasz z programów do projektowania graficznego, takich jak Adobe Photoshop, Illustrator lub InDesign, często mają one wbudowane biblioteki z darmowymi grafikami i szablonami do wykorzystania. Sprawdź dostępne zasoby w swoim programie, ponieważ mogą być doskonałym źródłem darmowych grafik.

Wyszukiwarki obrazów

Wyszukiwarki internetowe, takie jak Google, oferują opcję filtrowania wyników wyszukiwania pod kątem licencji. Możesz skorzystać z tego narzędzia, aby znaleźć darmowe grafiki do wykorzystania w swoich projektach. Pamiętaj jednak o sprawdzeniu dokładnych warunków licencji każdej znalezionej grafiki.

Bezpłatne zasoby do projektowania: Skąd pobrać darmowe grafiki?

Teraz, gdy znasz różne źródła darmowych grafik, możesz swobodnie eksplorować i wzbogacać swoje projekty wizualne. Pamiętaj jednak, aby bez względu na stronę, z której będziesz pobierać darmowe grafiki, zawsze sprawdzać warunki licencji i upewnić się, że możesz legalnie użyć danego pliku w swoich projektach.

Jeżeli chcesz nie znasz się na projektowaniu grafik, przejrzyj naszą ofertę i napisz do nas! Stworzymy ciekawe projekty, które przyciągną wzrok Twoich odbiorców. A jeśli chcesz nieco więcej dowiedzieć się o najnowszych trendach z zakresu marketingu, zaobserwuj nasze media społecznościowe INSTAGRAM oraz FACEBOOK.

Przeczytaj pozostałe

wpisy blogowe